Bir Milyon İstihdam- Yazılımcı İçin Online Eğitim Projesi

Hazine ve Maliye Bakanlığı, '1 Milyon Yazılımcı' projesini 16 Temmuz itibariyle hayata geçirdiklerini, ilk etapta sağlanacak istihdam sayısının 1 milyon olduğunu duyurdu. 

Bakanlığın sosyal paylaşım sitesi Twitter da 'BirlikteBaşaracağız' etiketi ile paylaşılan ilgili video'yu mutlaka izleyiniz.

"Evde kalarak katılabileceğiniz dev bir online eğitim projesi başlatılıyor. Siz bu videoyu izlerken aralarında algoritma, web programlama, mobil uygulama ve oyun geliştirmenin de olduğu 31 adet eğitimin alt yapısı çoktan hayata geçmiş durumda. Eğitimler şuan tam 46 bin 742 dakikadan oluşuyor. Üstelik tamamı online şekilde verilecek bu eğitimlerin sayısı 2020 sonuna kadar 100 kategoriden oluşacak.
Bu projeden mezun olanlar için oluşturulacak CV havuzunda portala kayıtlı kişinin hangi eğitimi ne kadar puanla bitirdiği görelebilecek.
Aralarında bilgi güvenliği uzmanı, web tasarım uzmanı, proje yöneticisi ve sistem uzmanı gibi birçok pozisyona kolayca istihdam sağlanacak. Çocuklar, gençler ve yazılıma ilgi duyan herkesin erişimine ücretsiz şekilde açık olan bu eğitimler kapsamında, ilk etapta ülkemize sağlanacak olan istihdam sayısı 1 milyon.
Başvuru için:   www.1milyonistihdam.hmb.gov.tr